Centrum Medyczne. Zrobimy wszystko abyś był w pełni zdrowia.

Co za maj

Co za maj!...
Do łódzkich przychodni zgłasza się coraz więcej pacjentów – dorosłych i dzieci.

Większość ma typowe przeziębienia, czyli katar, kaszel i ból gardła – mówi dr Wiesław Guziak, lekarz rodzinny z przychodni przy ul. Kopcińskiego. – Są też, choć jest ich zdecydowanie mniej, chorzy z infekcjami wirusowymi. Bolą ich kości, mają podwyższoną temperaturę i skarżą się na uczucie ogólnego rozbicia.
– W przychodni kłębi się tłum dzieci, którym dokucza katar i kaszel – dodaje dr Jacek Kidoń, pediatra z poradni przy ul.Leczniczej.
Z obserwacji lekarzy wynika, że w wypadku dorosłych chorują głównie osoby pracujące na dworze albo w miejscach, przez które przewija się dużo ludzi, np. kasjerki.
– Jestem przekonana, że za dwa, trzy dni trafi do naszych gabinet ó w kolejna duża grupa pacjentów, poprzeziębianych w czasie weekendowego ochłodzenia – mówi dr Elżbieta Stępniak, kierownik poradni przy ul. Wielkopolskiej.
Przeziębienia ani infekcji nie powinniśmy lekceważyć. Trzeba położyć się na dwa, trzy dni do łóżka, zażywać dużo witaminy C, pić sok malinowy. Jeśli po tym czasie gorączka nie ustąpi, należy zgłosić się do lekarza. (LB) FOT. JAROSŁAW ZIAREK

Ekspress ilustrowany 18 maj 2010Podstawowa Opieka Zdrowotna

Świadczenia POZ

Świadczenia POZ udzielane są ubezpieczonym, którzy dokonali wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ poprzez złożenie odpowiedniej Deklaracji Wyboru. Każdy pacjent zgłaszający się do Poradni zobowiązany jest do okazania się aktualnym Dowodem Ubezpieczenia.

Kontakt

Statystyki stanu zdrowia

 czytaj więcej o naszej usłudze
Opinie o Centrum Medyczne Wiesław Guziak